Az ivarérett nőstény állat előző tartóhelyén - a Párizsi Állatkertben - csapatban élt, s a Nyíregyházi Állatparkba 2013 decemberében már vemhesen érkezett. Ráadásul egyike annak a mintegy száz emlősfajnak, amelyre az embrionális diapauza jellemző (azaz az embrió fejlődése egy időre megáll). A párizsi állatkert munkatársai is meglepődtek a hír hallatán, de büszkén elvállalták a keresztszülőséget.
A binturong (Arctictis binturong) Délkelet-Ázsia és a hozzá tartozó szigetek egy részének sűrű trópusi és szubtrópusi erdeiben honos éjszakai életmódú cibetmacskaféle. Külleme s teli talpas mackós járása miatt régebben nyestmedvének is nevezeték s ma is olykor medvemacskának hívják.
Az egyetlen olyan óvilági emlős, amelynek teljesen fejlett fogó farka van, s a kitűnő mászó tudománnyal rendelkező állat, azt ötödik „kézként" használja. Bár a ragadozók rendjébe tartozik, étrendje elsősorban levelekből, hajtásokból, gyümölcsökből és bogyókból áll, de kisebb madarakat, emlősöket is zsákmányol.
Az egymás közötti kommunikációban nagyon fontos szerepe van az illatanyagoknak; mirigyváladékával és vizeletével egyaránt hagy jelzéseket, de óriási a hangrepertoárja is;sziszeg, morog és röffent.
Természetes ellensége jóformán nincs. Élőhelyeinek egy részén csak életterének beszűkülése fenyegeti, máshol viszont ínyencfalatnak számít, és a népi gyógyászat is igényt tart egyes részeire. A faj rendkívül fontos ökológiai szempontból is, hiszen ürüléke-melyben az elfogyasztott gyümölcsök magvai találhatóak- segít újraültetni az esőerdőket.